Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co się stało ze starym forum?
Co się stało ze starym forum? Bo widzę wszystkie posty i tematy zniknęły, a forum zaczyna od nowa.

Cała baza zniknęła, a była chyba dość popularna grupa dyskusyjna dla nastolatków.

To może spórbuję rozruszać dyskusję i coś napiszę.

Jako, że nie lubię płacić kartą od kilku dni przegrzebuję Internet szukając kont darmowych bez warunków. Znalazłem na razie 2. Niestety 99% kont na polskim rynku jest darmowe o ile płaci się kartą według wymagań danego banku.

Czy ktoś z Was posiada konto w Idea Banku? Jakie są wasze opinie o nim. Zastanawiam się nad przeniesieniem. Z tego co wyczytałem zrezygnowali całkowicie z opłaty za kartę, bez konieczności używania jej (tak przynajmniej jest napisane na stronie Banku Idea). Wiem, że dzisiaj większość ludzi za wszystko płaci kartą, ale ja jakoś jestem starej daty i nie lubię płacić kartą, nosić jej w portfelu i pamiętać ile nią wydałam w danym miesiącu. Dlatego te konto mnie zainteresowało.

Znalazłem jeszcze jedno darmowe konto alternatywne w Nest Bank, ale to jakiś nowy, mało znany bank i nie bardzo wzbudza moje zaufanie. Oba te banki reklamują swoje konta jako darmowe bez warunków. Czyli z założenia powinny być w pełni darmowe, ale teraz mam w ING też jest niby darmowe, ale jak płacę kartą. Do tego jakoś tak dziwnie tam jest, że miesiąc rozliczeniowy nie pokrywa się w pełni z kalendarzowym i te transakcje bezgotówkowe kartą muszą być wykonane do któregoś konkretnego dnia w miesiącu kalendarzowy. Bodajże jest to 28-my, czy 29-ty. Nigdy nie pamiętam. Jest to uciążliwe i przypuszczam, że celowo jest taki nietypowy okres tego miesiąca wprowadzony przez ten bank. W efekcie czego, często mnie skasują opłatą za tą kartę. Może dla kogoś, kto tankuje samochód 4 razy w miesiącu, to nie jest problem, ale ja tankuję 1 raz za 200 zł, bo mało jeżdżę. Po prostu też nie lubię płacić tą kartą i nosić jej, chociażby z obawy, że ktoś mi ją ukradnie albo skopiuje jakoś przy płaceniu. Sporo się o tym słyszy ostatnio.
Ten Idea Bank wydaje mi się bardziej sensowny, bo jest znacznie bardziej znany niż Nest Bank. Z drugiej strony o Idea Banku przeczytałam sporo nieciekawych opinii klientów. Przy czym zawsze dotyczyły produktów inwestycyjnych, jakichś polisolokat itp., z których ja nie korzystam. Interesuje mnie tylko proste konto osobiste bez wymogów, warunków i opłat oraz ewentualnie jakieś lokaty. Te Idea Bank ma akurat podobno bardzo dobre, a przynajmniej jeśli chodzi o takie typowe klasyczne lokaty nie powiązane z innymi produktami inwestycyjnymi. Konto osobiste jest w tym banku podobno w pełni darmowe bez warunków. Podobno też jak się korzysta tylko z prostych produktów to Idea Bank jest ok. Czytając opinie w Internecie natrafiłem także na dużo bzdur i nie wiem co myśleć o tym banku, bo często ludzie ich krytykują za jakieś kombinowanie właśnie z tymi złożonymi produktami jak lokaty strukturyzowane, inwestycyjne, czy kredyty, ale mnie takowe akurat nie interesują.

Prosiłbym osoby, które korzystają z Idea banku o jakieś opinie w komentarzach. Czy tam są duże kolejki, czy pracownicy wciskają natrętnie jakieś produkty finansowe (bo z takie opinie też czytałem, ale dotyczyły konsultantów telefonicznych i były dość stare), czy jest ogólnie ok w tym banku?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)

Partnerzy:

prawo jazdy warszawa hostel poznań Felgi Aluminiowe AluShop.pl