Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pies boi się burzy
#1
Hej,

mam problem - mój psiak (już nie szczeniak, ale dość młody), bardzo boi się burzy. Macie na to jakieś sposoby, żeby każdy grzmot nie był dla niego tak stresujący? Tu znalazłem fajny artykuł: https://www.adaptil.com/pl/Blog/Co-zrobi...asie-burzy ale jestem ciekaw, czy Wy macie jakieś swoje metody na dodanie odwagi czworonogowi.
Reply
#2
na pewno warto jest z pieskiem posiedzieć, przynajmniej na początku, tak by wiedział że właściciel jest blisko i nic mu nie grozi
Reply
#3
Ja miałam owczarka, który bał się burzy i nic nie pomagało. Jak tylko burza się zbliżała wiedziałam, że będzie niespokojny. Obecnie mam Golden Retrievera i wiedziałam, że również może bać się burzy, więc zaczęłam szybko ćwiczenia. Już jak był szczeniakiem to oswajałam go z hukami, błyskami i dzięki temu podczas burzy jest wyluzowany. Ja swojego pieska wzięłam z hodowli https://queenrosa.pl/szczeniaki-golden-retriever/  w której Pani już od urodzenia socjalizowała swoje pieski. A to bardzo ważne, bo dorosłego psa ciężko wyleczyć z nerwic.
Reply
#4
Na pewno nie podawał mu środków uspokajających dla ludzi, bo może mu zaszkodzić. Ew. pytaj o takie rzeczy u weterynarza. Można skonsultować się z psim behawiorystom w tej sprawie. Pewnie będziesz musiała opracować trochę z psem. Są np. obroże treningowe dla psów https://www.obroza-elektryczna.pl/trenin...lych-psow/
Reply
#5
Moim zdaniem należy zadbać o to, żeby pies w trakcie burzy mógł się schować w bezpiecznym dla niego miejscu.  Z tego powodu zadbałem o wygodne legowisko dla psa, w którym będzie mógł wypoczywać, a także ukrywać się w czasie sytuacji, w których czuje się niepewnie. Zapewnienie psu takiego miejsca tylko dla niego pozwoli mu zapewnić poczucie bezpieczeństwa, które jest bardzo ważne.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)


Partnerzy:

prawo jazdy warszawa hostel poznań Felgi Aluminiowe AluShop.pl