Nastek.pl
Pies boi się burzy - Printable Version

+- Nastek.pl (http://www.nastek.pl)
+-- Forum: Ogólne (http://www.nastek.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Hyde Park (http://www.nastek.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Pies boi się burzy (/showthread.php?tid=246)Pies boi się burzy - paja3 - 08-14-2020

Hej,

mam problem - mój psiak (już nie szczeniak, ale dość młody), bardzo boi się burzy. Macie na to jakieś sposoby, żeby każdy grzmot nie był dla niego tak stresujący? Tu znalazłem fajny artykuł: https://www.adaptil.com/pl/Blog/Co-zrobic-z-psem-w-czasie-burzy ale jestem ciekaw, czy Wy macie jakieś swoje metody na dodanie odwagi czworonogowi.


RE: Pies boi się burzy - blania - 08-31-2020

na pewno warto jest z pieskiem posiedzieć, przynajmniej na początku, tak by wiedział że właściciel jest blisko i nic mu nie grozi


RE: Pies boi się burzy - goldeniutka - 12-14-2020

Ja miałam owczarka, który bał się burzy i nic nie pomagało. Jak tylko burza się zbliżała wiedziałam, że będzie niespokojny. Obecnie mam Golden Retrievera i wiedziałam, że również może bać się burzy, więc zaczęłam szybko ćwiczenia. Już jak był szczeniakiem to oswajałam go z hukami, błyskami i dzięki temu podczas burzy jest wyluzowany. Ja swojego pieska wzięłam z hodowli https://queenrosa.pl/szczeniaki-golden-retriever/  w której Pani już od urodzenia socjalizowała swoje pieski. A to bardzo ważne, bo dorosłego psa ciężko wyleczyć z nerwic.